Szydełkowanie

Moje szydełkowe inspiracje

Czy ja jestem kreatywna? Nie do końca. Czy jestem samoukiem? Raczej nie. To skąd u mnie to całe szydełkowanie spytasz? Z mojej perspektywy wygląda to nieco inaczej.

Nie uważam, że trzeba być bardzo kreatywnym, żeby zajmować się tego rodzaju pracami. Potrzebna jest cierliwość, uważność i godziny ciężkiej pracy. Oczywiście jakieś predyspozycje też są mile widziane, ale sprawiają one po prostu, że uczymy się szybciej i sprawia nam to większą radość. Wychodzę z założenia, że jeżeli człowiek czegoś bardzo chce, to jest w stanie się tego nauczyć. Niektórym zajmie to miesiąc innym rok, ale ciężka praca, a przede wszystkim chęć nauki sprawiają, że wszystko jest możliwe.

A co w kwestii bycia samoukiem? Bardzo im zazdroszczę. Moja droga do tego, co teraz umiem jest okupiona wieloma godzinami powtarzania i naśladowania. Niezliczonymi razami, kiedy robiłam i prułam i tak w kółko. Kiedy jeszcze jako dziecko, mama chciała mnie nauczyć podstaw szydełkowania, czy robienia na drutach zupełnie nie miałyśmy do siebie cierpliwości. Ja nie mogłam zrozumieć jak tłumaczyła, ona niecierpliwiła się że nie rozumiem. Poniosłyśmy porażkę. Wiele lat później, kiedy temat do mnie powrócił, świat miał już YouTuba. Tam ludzie byli cierpliwsi i można było przewijać wielokrotnie. Między innymi dzięki temu szydełkuję sobie już trochę więcej niż łańcuszek i słupek. Szukając internetowych nauczycieli trafiłam na wiele fantastycznych osób. Chciałabym Ci przedstawić trzy, które wywarły (i nadal wywierają) największy wpływ na to, co umiem i robię. Dzielą się swoją wiedzą, umiejetnościami i pasją tworzenia. Oto moje szydełkowe inspiracje.

1. Crochet.pl

To jeden z pierwszych szydełkowych kanałów na YouTube na który trafiłam. Z niego wykonałam swoją pierwszą trochę większą szydełkową robótkę. Szukałam pomysłu na prezenty od Gwiazdora i bardzo mnie zauroczyła zakłdka do książki aniołek. Później jeszcze wiele innych prac wykonywałam zdając się na precyzyjne instrukcje z filmików.
Poniżej wstawiam instrukcję wykonania zakładki do książki. Może się skusisz 🙂A jeżeli złapiesz bakcyla zajrzyj na kanał Crochet.pl na YouTube albo na stronę crochet.pl

2. Slow Toys – Zielony Groszek

O Ani już wspomniałam między innymi we wpisie o warsztatach szydełkowych. Niewątplwie warsztaty u Ani wywarły największy wpływ na to jak wyglądają moje prace. Zawsze zwracała uwagę na dobrą jakość materiałów, precyzyjne wykończenia oraz dbałość o detale. Jeżeli będziesz miał możlwość uczestniczyć w warsztatach u Ani, bardzo Cię do tego zachęcam. A oto i Zielony Groszek:

Zdjęcie ze strony Zielony Groszek

Zaglądajcie w poszukiwaniu nowych warsztatów na FB Zielony Groszek lub na stronę.

3. Magda i sznurek

To drugi często przeze mnie odwiedzany kanał na YouTube. Znajdziesz tu całą masę pięknych produktów wykonanych ze sznurka bawełnianego. Magda tłumaczy w tak przystępny sposób, że na pewno wykonasz swój pierwszy projekt słuchając jej rad i “patrząc na ręce”. Warto tam zajrzeć szczególnie teraz, kiedy szukamy inspiracji na wiosenne dekoracje do domu. Znaleźć tam możesz mój ulubiony wzór na królika ze sznurka bawełnianego. Filmik ten wrzucam poniżej.

W poszukiwaniu tego i innych przydatnych filmików zajrzyj na kanał YouTube Magda i sznurek oraz na stronę.

A jakie są Twoje szydełkowe inspiracje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.