Kawa

Zoffee Kawiarnia

Oto następuje ten historyczny moment, że ropoczynam mini cykl – kawowe środy. Pomysł powstał, kiedy to sama szukałam kawiarni, do której możnaby się udać. Oczywiście, mam kilka swoich ulubionych i sprawdzonych miejsc, ale chyba silniejsza jest we mnie chęć poznawania nowych. Jeszcze nie wiem, czy uda mi się znaleźć jakiś klucz, według którego będę to robić. Na razie zrobiłam poszukiwania w moich ulubionych profilach na Instagramie. Zapewne będą się tu przewijać miejsca, które już znam, ale też takie, które będę odkrywać zupełnie od początku.

Zoffee

Na pierwszy ogień padła kawiarnia Zoffee, na którą trafiłam z profilu Kobiety Biegają. Z bieganiem się nie polubiłam, ale z kawą to już bardziej. Kawiarnia ta kusiła codziennie obrazkami świeżych wypieków, a jako łasuch przogromny nie mogłam długo pozostawać obojętna. Wybrałam się na spacer i trafiłam (z pomocą nawigacji, bo okolica nie jest mi zbyt dobrze znana) do przytulnego wnętrza.

Oglądając wcześniej tylko zdjęcia, trochę zdziwiła mnie wielkość miejsca – wydawało mi dużo większe, co nie znaczy, że działa to na minus. Może jedynym ograniczeniem jest to, że raczej nie jest to miejsce na spotkanie z dużą ilością znajomych. Jest na to prosta recepta – można się z nimi spotkać w Parku Sołacki, który jest dosłownie za rogiem, a w Zoffee zaopatrzyć się w kawę i ciastko.

Mnie skusiła oczywiście kawa, a do niej obowiązkowo drożdżówka. W końcu tyle razy patrzyłam na nie w telefonie. Menu nie jest bardzo rozbudowane, ale zdecydowanie pasuje do tego miejsca. O waloroch smakowych nie będę pisać, bo nie umiem. Jest pysznie, a o reszcie trzeba się przekonać osobiście.

Kawiarnia ta, poza oczywiście kawą i ciastkiem oferuje dwie bardzo ważne rzeczy. Po pierwsze przemiłą obsługę i czas żeby się zatrzymać i po prostu porozmawiać z drugim człowiekiem. Nie jest to niestety standardem we wszystkich odwiedzanych miejscach. Po drugie, jest to kawiarnia przyjazna zwierzakom. Właściciele ze swoimi czworonogami są tam mile widziani.

 

Informacje

Adres: Poznań, ul. Wołyńska 6
Social media: WWWFBInstagram

2 thoughts on “Zoffee Kawiarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.